Kdo jsme

Rodinné vinařství oficiálně vzniklo v roce 2015. Výroba vína se v rodině předává jíž 4. generaci, avšak hlavní výroba směrem ke kvalitě začala kolem roku 2000. Do roku 2015 se vyrábělo víno pouze pro kamarády a vlastní spotřebu. Jelikož poptávka po víně rapidně rostla, rozhodli jsme se v roce 2015 oficiálně založit Buchtovín.

Jaká je naše filozofie?

Žádný podnik nemůže fungovat v červených číslech, ale na prvních místech rozhodně nehledejte peníze. Naše vinařství je o lidskosti, porozumění, osobním kontaktu a o společenské odpovědnosti. Našimi základními pilíři jsou rodina, pokora, tradice, poctivost a láska.
Žijeme v sobecké době a pouze skrze kvalitní víno vidíme a měníme okolní svět v lepší. Zní to jako hloupost, ale statistiky mluví jasně – Jihomoravský kraj je krajem lidí, kde jsou obyvatelé ČR nejspokojenější, nejméně se chtějí z kraje stěhovat a jsou na něj pyšní. Zde se víno pije od kolébky a má to kvalitní dopad na společnost. A byli bychom rádi, kdyby se tahle ,,nákaza´´ šířila dále.
Život je příliš krátký na to, abychom pili špatné víno. A skrze víno bychom lidem chtěli předat ono přísloví, že s poctivostí, nejdál dojdeš (ne pojdeš). Náš vysněný ideál společnosti spadá do prvorepublikové společnosti.

Hodnoty našeho vinařství

Tradice, rodina, poctivost, láska a pokora.

Čím se vyznačují naše vína?

Prozatím svoji lehkostí, svěžestí, mladistvým charakterem, šťavnatostí a ovocností. Jelikož prozatím nedokážeme vyrobit tolik vína, abychom uspokojili poptávku, máme v nabídce vždy mladá vína.
Proto každým rokem zvyšujeme výrobu, abychom mohli nabídnout i ročníková vína.

V čem vidíme náš úspěch?

Především v našem přístupu. Víno není byznys, víno je cesta, víno je směr, víno je styl, víno je lék pro tělo i duši.
Všichni naši spokojení konzumenti to vědí, z mnohých se stávají partneři, kamarádi.
Neběžíme ten krysí závod, který na současném českým trhu probíhá. Náš strom má hluboké kořeny, které tvoří silné vazby se zákazníky, a na tom si zakládáme.

Odkud jsme

Vesnice Vrbice, někdy přezdívaná Hobitín pro svoji architekturu místních sklepů, které jsou až v sedmi patrech nad sebou. Vrbici najdete ve Velkopavlovické podoblasti, v mikroregionu Modré Hory, mezi 2 největšími vinařskými obcemi v ČR – Velké Bílovice a Čejkovice.

Kolik máme vinohradů?

Hospodařili jsme v r. 2016 na vlastním 1 ha vinic. Každý rok vysazujeme nebo kupujeme nové vinice. V letošním roce 2017 se nám podařilo získat 0,5 ha dalších vlastních vinic.
Další 1 ha produkce dokupujeme od smluvních dodavatelů.

Jaký je náš produkční cíl?

Kdybychom mohli, tak žádný, abychom mohli co nejvíce zasahovat do kvality vína na českém trhu. Avšak z vlastní zkušenosti a nejen naší víme, že jakmile překročíme určitou hranici výroby vína, utrpí to i kvality vína.
V roce 2017 jsme začali s výstavbou nového vinařství,  budou vybudovány sklepní prostory a v roce 2018 výrobna, sklady atd. Celý tento komplex dokáže pojmout 80 tis. litrů vína a to je náš cíl pro Tradiční vinařství Buchtovi.

Proč je srdce naším symbolem, logem?

Láska k vínu, láska k přírodě, láska k Moravě, láska k České republice. Je to označení pro naše tradiční českomoravského srdce. Vyzdvihuje to, proč to děláme jak to děláme

V čem je naše výroba odlišná?

Naše vinařství se především odlišuje svojí tradiční výrobou. Veškerá vína fermentují pouze na přírodních kvasinkách, pracujeme pouze se sírou a vápencem sloužící k čiření vína – nic víc, nic míň.
Červená vína leží pouze na sudech a nejsou filtrována. Na červená vína klademe velký důraz, tvoří 1/3 produkce.

Jak bychom chtěli, aby nás chápala veřejnost?

  • Jako někoho, komu není lhostejná kvalita vín na českém trhu.
  • Jako někoho, kdo není zákeřný vůči konkurenci, produkující kvalitní vína.
  • Jako někoho, jehož hlavním cílem je zákazníkům úsměv a spokojenost.
  • Jako vinařství naprosto přirozené, otevřené, naslouchající a férové.

Pin It on Pinterest